معرفی لوله های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی

لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی یکی از تجهیزات تأمین نور مورد نیاز محیط‌های مختلف در ساختمان به شمار می‌آیند. نور طبیعی خورشید با استفاده از لوله‌های انتقال نور به قسمت‌هایی از ساختمان که از این نعمت بی بهره هستند می‌رسد. یعنی اتاق‌ها، راه روها، راه پله‌ها، انباری‌ها و زیرزمین ساختمان که نور طبیعی خورشید به آن‌ها نمی‌رسد. این قسمت‌ها با استفاده از این فناوری به خوبی روشن می‌شوند. بدون این که نیازمند انواع مختلفی از نورهای مصنوعی و عموماً هزینه بر و آسیب زننده باشند.

چرا لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی مفید هستند؟

چرا لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی مفید هستند؟

دلیل این که عنوان نعمت برای لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی به کار برده شد، مزیت‌های فراوان استفاده از این تجهیزات است. این مزیت‌ها تنها به صرفه جویی در مصرف انرژی و کم شدن قابل توجه هزینه‌ها محدود نمی‌شود. یکی از مزیت‌های بسیار ارزشمندی که در به کار بردن لوله‌های انتقال نور خورشید (Solar Light Tube) وجود دارد، سلامت ساکنین ساختمان است.

نورهای مصنوعی اثرات منفی فوق العاده زیادی در سلامت روحی و جسمی افراد باقی می گذارند. در صورتی که لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی به سادگی نور بدون ضرر خورشید را جایگزین نورهای مصنوعی می کنند. با این کار روحیه افراد طراوت و شادابی خود را بازیابی می کند. علاوه بر این، حس دلپذیری به دلیل بهره‌‎مند شدن از نور خورشید به دست می آورند.

لوله‌های خورشیدی دارای چه بخش هایی هستند؟

لوله‌های خورشیدی دارای 3 بخش زیر هستند:

گنبد لوله خورشیدی

این قسمت دو وظیفه را بر عهده دارد: 1) جذب نور خورشید و انتقال آن به داخل لوله خورشیدی 2) جلوگیری کردن از ورود گرد و غبار به داخل سیستم لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی

لوله خورشیدی

لوله خورشیدی نور جذب شده را به مکان‌های تاریک ساختمان انتقال می‌دهد. داخل این لوله‌های توخالی به منظور انعکاس مناسب نور با آلومینیوم آنودایز یا آنادایز شده و یا نقره پوشش‌ دهی می‌شود. این عمل برای بالا بردن 95 درصدی میزان بازتاب نور است.

پخش کننده نور

این قسمت در انتهای لوله‌های خورشیدی قرار دارد. پخش کننده نور تمام نورهای هدایت شده از طریق لوله‌ها را به صورت کاملاً یکنواخت در محیط پخش می‌کند. به این ترتیب، فضا به طور طبیعی و مناسب روشن می شود.

بهترین جانشین برای لوله های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی

بهترین جانشین برای لوله های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی

امروزه فناوری مدرن آینه‌های انتقال نور خورشید بهترین جایگزین برای لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی محسوب می‌شوند. این سیستم پیشرفته انتقال نور طبیعی با عنوان سیستم آینه آفتابگردان یا نورگیر هوشمند خورشیدی قابل دسترسی برای علاقه مندان است. عملکرد این نورگیر هوشمند به صورت خلاصه در دو مرحله زیر انجام می شود:

ردیابی نور خورشید

نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا نور خورشید را ردیابی می کند. به همین دلیل است که حداکثر بهره وری را از مورد استفاده قرار دادن نوری که در طول روز وجود دارد، انجام می‌دهد.

انتقال نور خورشید

در این سیستم نورگیر خورشیدی کاری که لوله‌های خورشیدی انتقال دهنده نور طبیعی انجام می‌دادند بر عهده آینه‌های هوشمند قرار می‌گیرد. در واقع انتقال نور ردیابی شده به قسمت‌های تاریک ساختمان از طریق داکت نوری و این آینه‌ها انجام می‌شود.

نورگیر هوشمند خورشیدی آفتابگردان می تواند مانند گل آفتابگردان در طول روز چرخش انجام داده و نور خورشید را به قسمت‌های تاریک ساختمان شما هدایت کند. برای مشاوره یا خرید این سیستم می‌توانید از طریق لینک تماس با ما، با روشنا در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *