نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا

نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا سیستمی دانش بنیان است که نور خورشید را در طول روز ردیابی و معمولا از طریق نورگیر(پاسیو) و با آینه های هوشمند  به محل هایی که از نور مستقیم خورشید در روز  بی بهره اند(مانند طبقات پایین ساختمانها و اتاق های شمالی، راه پله، زیرزمین، استخرها و…) منتقل می کند.

نصب آینه های هوشمند انعکاس نور خورشید باعث افزایش قابل توجه نور طبیعی در واحدهای شمالی ساختمان می شود.

 سیستم فعلی تلفیقی از مجموعه سیستم های مکانیکی، الکترونیکی، نوری و کنترلی پیشرفته است که به دست جوانان توانمد کشورمان طراحی و بومی سازی شده است.

استفاده از نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا می تواند علاوه بر اثرات آرامش بخش ناشی از نور طبیعی، مصرف انرژی الکتریکی در طول روز را به حداقل برساند و از این جهت مزایای اقتصادی زیادی در بلند مدت دارد.

نورگیرخورشیدی روشنا را می توان همراه با نورگیر های سقفی و یا حبابی نیز استفاده نمود.  این محصول در بازار با نام های آینه خورشیدی آفتابگردان ، شرکت خورشید شمال و خورشید طبقاتی نیز شناخته می شود.

در بخش پروژه ها می توانید پروژه های اجرا شده نورگیر روشنا در تهران و اصفهان و شهرهای دیگر  را مشاهده فرمائید.

نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا یکی از محصولات شرکت دانش بنیان نوین افق می باشد.  نوین افق اولین و تنها تولید کننده بزرگترین سیستم انتقال نور خورشید در ایران است.  

 نورگیر خورشیدی هوشمند در مرکز مالکیت معنوی  ایران به ثبت رسیده است و هرگونه کپی برداری از آرم، لوگو، طرح صنعتی و ایده آن مشمول پیگیرد های قانونی می گردد.

نورگیر هوشمند خورشیدی مدل روشنا 110
ایستگاه مترو - انتقال نور آفتاب - آینه هوشند بازتاب نور خورشید

تاریخچه نورگیر هوشمند

 

تاریخچه اولین استفاده از این نوع سیستم ها به قرن هجده میلادی باز می گردد. با توسعه سیستم های الکترونیکی در سال های اخیر استفاده از این سیستم ها در کشور های غربی توسعه پیدا کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نورگیر هوشمند خورشیدی  روشنا  به قسمت سوالات متداول مراجعه فرمائید. 

لطفا به این صفحه از سایت نورگیر هوشمند روشنا امتیاز دهید.

3/5 - (4 امتیاز)