نورگیر آینه ای هوشمند نور خورشید را رهگیری و به طبقات پایین ساختمان های کم نور هدایت می کند

نورگیر آینه ای هوشمند روشنا


 

امروزه با گسترش شهر نشینی، برای حل مشکل مسکن، ساخت ساختمان های بلند مرتبه بسیار افزایش یافته است. با افزایش تعداد طبقات در ساختمانها، نور رسانی به طبقات پایین با مشکل مواجه است و برخی واحدهای نور مناسبی ندارند و در طول روز نیازمند به استفاده از انرژی الکتریکی برای روشنایی میباشند. با توجه به تاریکی این واحدها، این واحدها روحیه مناسبی نیز برای زندگی دارا نمی باشند. لذا برای حل این مسئله از نورگیر های آینه ای هوشمند استفاده می شود. شرکت دانش بنیان نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا اولین و بزرگترین تولید کننده این محصولات است.

 

مکانیزم حرکتی نورگیر آینه ای

این سیستم با بهره گیری از سیستم هوشمند آینه ای درصدد رفع این مشکل برآمده است. نورگیر خودکار با استفاده از نور طبیعی خورشید کار نور رسانی به واحدهای کم نور ساختمان را انجام میدهد. این فناوری به صورت هوشمند در طول روز نور خورشید را رهگیری  می کند و با استفاده از صفحات آینه ای نور خورشید را به داخل پاسیو و یا نورگیر ساختمانها منتقل می کند. امکان استفاده از آینه هوشمند، انتقال نور خورشید بین 6 -10 ساعت در طول روز را  فراهم می کند.

 

 

اجزای تشکیل دهنده نورگیر آینه ای:

نورگیر خورشیدی روشنا از یک آینه متحرک (با مکانیزم  های مکانیکی، الکتریکی و کنترلی پیشرفته)  و یک یا دو آینه ثابت تشکیل شده است. آینه متحرک با کمی فاصله در کنار نورگیر و  رو به خورشید و آینه ثابت بالای سر نورگیر نصب میشود.

 

نورگیر آینه ای هوشمند نور خورشید را رهگیری و به طبقات پایین ساختمان های کم نور هدایت می کند
نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا

 

جنس آینه ها در نورگیر آینه ای:

آینه ها در نورگیر هوشمند روشنا از دو جنس آینه ی معمولی و آینه نشکن ساخته میشوند. آینه نشکن نسبت به آینه معمولی بازتاب کمتری دارد.

 

از کدام نوع آینه در نورگیر خورشیدی استفاده کنیم:

نوع آینه استفاده شده در نورگیر آینه ای بسته به نظر مشتریان دارد و ما امکان ارائه هر دو مدل آینه را به مشتریان داریم. گاهی مشتریان نور دهی بیشتر و گاهی نشکن بودن آینه برایشان اویت دارد.

 

نورگیر هوشمند تا چند طبقه امکان نور دهی دارد:

استفاده از نورگیر هوشمند اتوماتیک در ساختمان های تا ۱۵ طبقه به خوبی امکان پذیر است. نور خورشید به صورت تئوری تا ۵۰ متر امکان حرکت مستقیم را دارد لذا بهترین بازدهی این سیستم ها در ساختمان هایی با ۱۵ طبقه است اما بیشتر از آن نیز امکان عملکرد سیستم وجود دارد.

 

چرا نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا:

تمام مراحل طراحی، ساخت، نصب، گارانتی و خدمات توسط شرکت دانش بنیان نوین افق انجام میپذیرد.

نورگیر آینه ای روشنا با دارا بودن پنل های آینه ای بزرگ سطح مقطع نور بیشتری به داخل نورگیر میفرستد. همچنین این نورگیر آینه ای با دارا بودن یک سیستم متحرک و یک یا پنل آینه ثابت  قادر است تا بین 6-10 ساعت در  طول روز از نور خورشید بهره گیرد.

هر ساختمان به چه تعداد از نورگیر خورشیدی روشنا نیاز دارد:

تعداد دستگاه مورد نیاز در هر ساختمان متفاوت است. تعداد نورگیر خورشیدی را تعداد نورگیر ساختمان، اندازه هر نورگیر و تعداد ردیف پنجره ها در هر نورگیر تعیین میکنند و برای اطلاعات بیشتر می توانید با نورگیر هوشمند خورشید روشنا تماس بگیرید.

در آخر :

برای خرید دستگاه نورگیر هوشمند خورشیدی و استفاده از نور خورشید در واحدهای کم نور خود میتوانید از قسمت تماس با ما با کارشناسان شرکت ارتباط برقرار کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *