آیا سوالی دارید؟

 

در صورتی که با مطالعه سوالات متداول به پاسخ خود نرسیدید، می توانید با ما تماس بگیرید. ( تماس با ما) 

سوالات متداول

سوالات پر تکرار کاربران و مشتریان

نورگیر هوشمند چیست؟

نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا سیستم رهگیری و انتقال نور خورشید به محل هایی که از نور مستقیم خورشید بی بهره اند(مانند ساختمانها و اتاق های شمالی، سوله ها، راهروها، پارکینگ ها و…) می باشد.

چه نیازی به نورگیر هوشمند وجود دارد؟

در محل هایی که امکان تابش نور مستقیم در تمام ساعات روز وجود ندارد، می توان با استفاده از آینه های خورشیدی  در تمام
ساعات روز از نور خورشید استفاده کرد. این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق، با انتقال نور خورشید به فضاهای کم نور باعث ایجاد شادابی در ساکنین این فضاها می شود.

در چه محل هایی می توان از نورگیر هوشمند استفاده کرد؟

در ساختمان هایی که در همه یا قسمتی از فضاها امکان تابش مستقیم نور خورشید وجود ندارد، مانند اتاق های شمالی، راه پله ها، پارکینگ، استخر، منهای شصت، ویلاها، انبارها، سوله ها و…

استفاده از نورگیر هوشمند چه مزایایی دارد؟
  1. افزایش ارزش ریالی واحدهای شمالی و ساختمان هائی که با کمبود نور و آفتاب مواجه اند.
  2. اثرات مثبت سلامتی و روانی بدلیل تابش نور طبیعی
  3. انتقال نورطبیعی با بالاترین کیفیت به داخل ساختمان
  4. کاهش مصرف برق بدلیل تابش آفتاب به داخل ساختمان
  5. تابش آفتاب و افزایش میزان لوکس نور به اتاق ها و محل های مورد نظر
  6. سهولت در فروش و اجاره واحدهای کم نور ساختمانها
این دستگاه تا چند طبقه امکان انتقال نور را دارد؟

نورگیر خورشیدی قادر است نور خورشید را تا حدود 17 طبقه زیر سطح نصب دستگاه ( 51 متر) منتقل کند.

دستگاه نورگیر هوشمند چه مزایایی برای مهندسین معمار دارد؟

با نصب آینه های بازتاب دهنده نورخورشید امکان بهره بردن از نور بیشتر در ساختمان حتی با ابعاد کوچک تر نورگیر وجود دارد. استفاده از نورگیر هوشمند قابلیت مانور مهندس طراح ساختمان را افزایش می دهد.

در چه مرحله ای از ساخت یک ساختمان می توان از این سامانه ها بهره گرفت؟

نورگیر هوشمند روشنا را می توان در ساختمان های آماده و یا در حال ساخت نصب  کرد. برای ساختمان های در حال ساخت ، می توان تمهیدات نصب آن را از پیش در نظر گرفت و مورد استفاده قرار داد.

زمان تابش نور خورشید به داخل ساختمان در نورگیر ثابت و هوشمند چه تفاوتی دارد؟

با استفاده از نورگیر هوشمند نور خورشید حدود شش تا ده ساعت در روز به داخل ساختمان منتقل می شود، این درحالی است که در نورگیرهای معمولی امکان انتقال نور مستقیم به داخل اتاق ها وجود ندارد.

گارانتی و خدمات پس از فروش سیستم نورگیر روشنا به چه صورت است؟

سیستم های نورگیر روشنا دارای یکسال گارانتی می باشد. مجموعه روشنا در حال حاضر در حال ارايه خدمات به مشتریان قبلی می باشد. 

نصب سیستم روشنا چه تاثیری بر سلامتی ساکنین ساختمان دارد؟

تحقیقات علمی نشان می دهد که خلق و خوی شما رابطه مستقیمی با هورمون سروتونین دارد. نور خورشید باعث ترشح بیشتر این هورمون و بهتر شدن خلق و خوی افراد می شود. همچنین کیفیت خواب افراد نیز از نور خورشید تاثیر میپذیرد. هورمون ملاتونین، هورمونی است که به خواب شما کمک میکند. نور خورشید با تنظیم این هورمون باعث افزایش کیفیت خواب می شود.  تابش نور آفتاب باعث کاهش هورمون ملاتونین و سرحال شدن انسان ها میشود.

انواع مختلف سیستم نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا کدامند؟

سیستم نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا دارای دو نوع 110 و 220 می باشد. نوع 110 سیستم چند آینه ای و نوع 220 سیستم تک آینه ای میباشد. سیستم روشنا 110 قادر است تا نور خورشید را در طول روز رهگیری و از طریق نورگیر تا طبقات پایین ساختمان به میزان حدود 6 – 10 ساعت در روز منتقل نماید که این امر باعث افزایش چشمگیر میزان نور آفتاب در نورگیر می شود و بیشترین تاثیرپذیری از نور خورشید را طبقات کم نور پایین دارند. سیستم روشنا 220 با رهگیری و انتقال همزمان نور خورشید توسط یک آینه نور را به  داخل نورگیر منتقل میکند. ابعاد آینه های سیستم 110 بزرگتر از آینه های سیستم 220 میباشد و نور بیشتری به داخل نورگیر هدایت میکند.

مجموعه روشنا در چه شهرهایی دفتر و نمایندگی دارد؟

دفتر مرکزی مجموعه روشنا در شهر اصفهان واقع شده است. این مجموعه همچنین در شهرهای تهران و شهرکرد نیز دفاتر نمایندگی دارد، ولی امکان نصب سیستم در اکثر شهرهای ایران عزیزمان میسر می باشد.

ساختمانی دارم که آفتاب جنوب را ندارد و به اصلاح شمالی است، آینه خورشیدی روشنا چه کمکی به من می کند؟

در صورتی که ساختمان شما دارای نورگیر ( پاسیو) باشد با نصب سیستم روشنا بر روی پشت بام میتوان نور خورشید را به اتاق هایی که به نورگیر پنجره دارند، هدایت کرد. مشکل نور معمولا در طبقات پایین بیشتر است و انتقال نور خورشید به این واحدها تغییر ملموسی در نور طبیعی این واحدها ایجاد میکند.

سوالات متداول