به گزارش روابط عمومی شرکت نوین افق برنامه زنده ایران امروز در روز دوشنبه 30 مردادماه 1402 میزبان آقای مهندس مسعود فیضی مدیرعامل شرکت دانش بنیان نوین افق می باشد. برنامه زنده ایران امروز شنبه تا چهارشنبه ها و با اجرای آقای خسروی به روی آنتن زنده شبکه یک سیما می رود.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان نورگیر خورشیدی

در این برنامه آقای مسعود فیضی درباره روند شکل گیری ایده نورگیر هوشمند خورشیدی و مکانیزم انتقال نور خورشید به ساختمان های کم نور توضیحاتی خواهند داد.

نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا چیست؟

نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا ازحداقل دو پنل آینه ای تشکیل شده است. یکی از این پنل ها نور خوشید را به کمک دو عدد موتور، سنسور و برنامه نویسی انجام شده نور خورشید را در طول روز رهگیری و به آینه دوم که در بالای نورگیر قرارداد منتقل میکند. آینه دوم نیز نور را به پایین طبقات ساختمان هدایت می کند.

طرح تابش آفتاب از طریق نورگیر میانی ساختمان به اتاق های تاریک طبقات
طرح تابش آفتاب از طریق نورگیر میانی ساختمان به اتاق های تاریک طبقات – طرح تابش نورگیر هوشمند روشنا – آینه های بازتاب دهنده نور – اصفهان

به عنوان اولین و بزرگترین سیستم رهگیری و انتقال نور خورشید به ساختمان های کم نور شناخته می شود. این سیستم به نام  نورگیر آینه ای نیز شناخته می شود که در آن از آینه ها یا پنل های آینه ای شکل برای انتقال نور خورشید به طبقات پایین ساختمان ها بهره گرفته می شود. نورگیر های آینه ای به مانند گل آفتابگردان در طول روز چرخش می کنند و نور خورشید را به طبقات پایین ساختمان ها، راه پله ها، استخر ها و… منتقل می کنند.

خرید و سفارش نورگیر هوشمند خورشیدی روشنا
تصویر یکی از پروژه های نورگیر آینه ای روشنا با سه دستگاه سیستم چرخان خورشیدی

نورگیر خورشیدی روشنا به عنوان اولین و بزرگترین سیستم انتقال نور خورشید به ساختمان های کم نور شناخته می شود و تنها دارنده تاییدیه از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی درحوزه سیستم های انتقال نور خورشید می باشد.

برای آشنایی بیشتر با محصولات نورگیر خورشیدی به قسمت محصولات سایت مراجعه فرمایید.

برای سفارش محصول نورگیر هوشمند خورشیدی می توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید و یا با شماره 09031237669 تماس بگیرید و یا در شبکه های اجتماعی ( ایتا و واتساپ) برای ما درخواستتان را ارسال فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *